czwartek, 18 czerwca 2015

Volleyball- my lifeHej kochani,
Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o mojej największej pasji- siatkówce.
Najpierw opowiem moją historie związaną z tym sportem, a potem odpowiem na kilka pytań dotyczących siatkówki.
A więc moja przygoda zaczęła się gdy miałam 9 lat, pojechałam wtedy na swój pierwszy obóz sportowy z ciocią i wujkiem, którzy są trenerami siatkówki, byłam tam najmłodszą zawodniczką i dość kiepsko sobie radziłam. Po wakacjach rodzice postanowili zapisać mnie do klubu. Zaczęłam trenować regularnie a moją drużyną był MKS Dąbrowa Górnicza.
W 2013 roku dostałam się do Kadry Śląska i pojechałam na swój pierwszy poważny obóz sportowy. Bardzo dobrze wspominam ten okres, ponieważ nauczyłam się bardzo wiele i wówczas zaczęłam wiązać swoją przyszłość z siatkówką.
W  szóstej klasie zmieniłam klub na MKS MOS Płomień Sosnowiec, niestety zawodniczki były na znacznie wyższym poziomie niż ja i wzięłam się jeszcze ostrzej za treningi i po pół roku zaczęłam grać w pierwszym składzie.
W 2014 roku znów pojechałam na Kadrę Śląska i znacznie lepiej dawałam sobie radę.
Poszłam po wakacjach do szkoły sportowej w Sosnowcu i dalej trenowałam w tym samym klubie.
W tym roku w ferie zimowe pojechałam na zgrupowanie Nadziej Olimpijskich, dawałam sobie świetnie radę. Trener chwalił mnie bardzo często i mówił, że mam największy potencjał, byłam bardzo z siebie dumna.
Dostałam się na kadrę Zachodu Polski i miałam jechać na obóz pod koniec maja.Niestety pod koniec kwietnia zachorowałam i poszłam do szpitala, okazało się, że mam chore nerki i musiałam leżeć w szpitalu przez miesiąc i miałam przerwę i niestety nie pojechałam.
We wrześniu tego roku ide do nowej szkoły i zmieniam klub- znów wracam do Dąbrowy i otwieram nowy rozdział z siatkówką.
 W sporcie radze sobie, jak wyżej napisałam w miarę dobrze. Gram na środku, czyli jestem środkową w sumie nie ma co dziwić z takim wzrostem(1,83cm). Często myślę o zmianie pozycji ale na razie nie mam zamiaru. Mam opanowany atak, serwis, przyjęcia, lecz słabiej mi idzie z blokiem ale mam nadzieję, że w nowej drużynie wyćwiczę go do perfekcji.
 

1. W jakich butach trenujesz?


Mam cztery pary wysokich asicsow, ale najwygodniejszymi są pierwsze i czwarte od lewej.
W czerwonych trenuje a w niebieskich gram na meczach.

  2. Dlaczego przechodzisz do Dąbrowy Górniczej?


To  nie była łatwa decyzja, ponieważ w Sosnowcu tak naprawdę nauczyłam się wszystkiego i jestem bardzo związana z dziewczynami z drużyny, ale od pewnego czasu zauważyłam, że nie robię żadnych postępów. Dowiedziałam się, że Dąbrowa ma bardzo wysoki poziom treningów jeszcze lepszy niż miałam i najlepszych trenerów więc chciałabym zobaczyć czy moja gra się poprawi.
       

                                                                                   
___________________________________________

Jeśli macie jakieś pytania to piszcie pod postem lub pytajcie na asku.
Wy też macie jakąś swoją pasje?

                                                    

                                       Ask | Instagram

3 komentarze:

 1. Warto miec taką pasje, w moim przypadku jest to rysowanie. :)

  MÓJ BLOG - KLIK ♥

  Co powiesz na wspólna obserwacje? Daj znać u mnie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja lubie biegać ;)

  http://mjrm-madeline.blogspot.com/2015/06/co-by-byo-gdyby.html zapraszam serdecznie na mój blog. Każdy komentarz i obserwowanie jest odwzajemniane. Proszę o klikanie w linki, to dla mnie bardzo ważne. W poprzedniej notce ogłosiłam KONKURS!!!! Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę wziąć udział ;) !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. To super, że masz swoją pasję i ją rozwijasz! :)

  jully-blog.blogspot.com [KLIK]

  OdpowiedzUsuń